سه شنبه ٠٣ ارديبهشت ١٣٩٨
شیخ حسنعلی نخودکی اصفهانی

آیت الله حسنعلی نخودکی هرگز با امام رضا گستاخانه صحبت نکن
حجت‌الاسلام محمدمهدی تاج لنگرودی از شاگردان فرزند شیخ حسنعلی نخودکی اصفهانی بیان داشت: کراماتی که در رابطه با شیخ شنیده می‌شود و همگان می‌دیدند به دلیل تقوایی بوده است که همیشه در حفظ آن کوشید
 
حجت الاسلام حسن جواهری

سخنان حجت الاسلام حسن جواهری نوه صاحب جواهر
حسن جواهری از نوادگان صاحب جواهر گفت: داعش و تکفیری‌ها همان وهابی‌هایی هستند که از زمان صاحب جواهر به غارت نجف و کربلا می‌پرداختند و صاحب جواهر حکم به تکفیر آن‌ها داد.
 
آیت الله جوادی آملی

آیت الله جوادی آملی ماه مبارک رمضان دو دستور دارد
حضرت آیت الله جوادی آملی: شهر رمضان در حقيقت «شهرالله» است. اگر انسان در شهرالله، به لقاء الله نرسد، به باطن روزه نرسيده، بلکه روزه‌اي در سطح طبيعت گرفته است، پاداشي هم که به او مي‌رسد در همان سطح خواهد بود.
 
آیت الله محمد شاه آبادی

گفتگوی کوتاه با آیت الله محمد شاه آبادی
در این گفتگو به طور اجمال به مباحثی همچون وجه تمایز کتاب رشحات البحار، رجعت، فطرت عشقی و ... از آثار آیت‌الله شاه آبادی پرداخته شده است.
 
حکایت مسلمان شدن یهودیان و مسیحیان در مجالست با آیت الله شهید بافقی

مسلمان شدن یهودیان و مسیحیان در مجالست با آیت الله شهید بافقی
در طول هفده سالي كه در نجف اشرف مشغول به تحصيل و كسب كمالات بود، در تمام شب‌هاي پنجشنبه كه دروس تعطيل مي‌شد، به مسجد سهله مي‌رفت و شب را تا صبح درآنجا بيتوته می کرد
 
چشم برزخی سید جمال الدین گلپایگانی

چشم برزخی سید جمال الدین گلپایگانی
از جمله مصادیق عدالت پروردگار متعال، داشتن رحمت و عطوفت در مقابل افراد صالح و عذاب در برابر ظالمان و ستمگران است؛ خوف و رجا هر دو باید در آدمی وجود داشته باشد و نباید رحمت بی دریغ خداوند منجر به جرأت گناه گردد.
 
انتظار از دیدگاه آیت الله جوادی آملی

انتظار از دیدگاه آیت الله جوادی آملی
آن کسی كه منتظر راستين حجت خداست، هماره در تلاش و تكاپوست تا فرهنگ ناب مهدوي از «علم» به «عين» آيد و از گوش به آغوش؛
 
برهان قاطع آیت الله بهجت بر زنده بودن امام زمان عليه السلام

برهان قاطع آیت الله بهجت بر زنده بودن امام زمان عليه السلام
شاید محکمترین دلیل بر زنده بودن وجود مبارک حضرت حجت (عليه السلام) دلیلی است که مرجع فقید جهان تشیع، حضرت آیت الله العظمی بهجت(ره) در اثنای دروس خود تقریر کرده اند:
 

آیت الله بروجردی از کجا اینقدر مطمئن هستید که کارتان خدایی است
وقتی بشر به انتهای گذرگاه دنیا می رسد و به مرگ که پل ارتباط با قیامت است نزدیک می شود،تازه می اندیشد که برای آخرت چه آماده کرده؟!شاید تصورکند اعمال صالح زیادی در توشه خود دارد؛ اما آیا آن اعمالی که به خیال خود برگ برنده اوست، با عدم اخلاص موجب افزایش گناهانش نمی گردد؟!
 

خاطره استاد الازهر مصر از آیت الله جوادی آملی
شیخ الهلالی، عضو شورای مرکزی جبهه بیداری اسلامی و مفتی کل سابق استرالیا، از اساتید به نام الازهر و نیز عضو شورای دارالتقریب اسلامی قاهره ، به ذکر خاطره دیدار خود با حضرت آیت الله العظمی جوادی املی پرداخته است.
 
علامه ملاهاشم قزوینی

تعهد ملا هاشم قزوینی در پاسخ به سئوال
مسئولیت شناسی شرعی و قانونی، حلقه مفقوده اکثر جوامع نا موفق است، زیرا اگر هر شخص، نسبت به وظایف الهی خودش تعهد داشته باشد و حریم احکام دینی را پاس دارد، جامعه به سعادت خواهد رسید.
 
آیت الله وحید خراسانی

آیت الله وحید خراسانی نه ما فهمیدیم نه دیگران
حضرت آیت الله وحید خراسانی گفتند: اگر این مملکت به ائمه دین معرفت داشت و می دانست که امام موسی بن جعفر علیهما السلام کیست، این کشور در سالروز شهادت این امام همام یکپارچه در عزا بود، منتها نه ما فهمیدیم، نه دیگران.
 
 آیت الله میرزا جواد آقا تهرانی

اطاعت آیت الله میرزا جواد آقا تهرانی از دستور شهید برونسی
تواضع از صفات پسندیده ای است که انسان را از رذائل اخلاقی چون کبر دور نگه می دارد ، صفتی که اسلام آن را به تمام افراد جامعه اسلامی سفارش نموده
 
مسلمان شدن پروفسور برلون پس از بیهوشی آیت الله میلانی

پروفسور برلون پس از جراحی آیت الله میلانی مسلمان می شود
تمام اعمال صالح انسان در لبه پرتگاه ریا قرار دارد، چه بسا کار نیک که از خطر ریا دور نمانده و حبط شده است، پس چه زیباست انسان با سلاح اخلاص از نابودی اعمال خویش حفاظت کند.
 
حجت الاسلام صدیقی

گفتگوی جالب و خواندنی با حجت الاسلام صدیقی
محضر آقای فکور رفتیم و ایشان آیت‌الله بهجت را معرفی کردند. اما آقای بهجت فرمودند بروید پیش حاج‌آقا رضا! آن روزها آیت‌الله بهاءالدینی به نام بهاء‌الدینی مشهور نبود و به ایشان می‌گفتند حاج‌آقارضا آسید صفی!
 
آیت الله وحید خراسانی

بیانات آیت الله وحید خراسانی به مناسب ایام فاطمیه سلام الله علیها (1436 قمری)
ایشان در درس خارج فقه خویش با بیان شمه ای از خلقت و گوهر وجودی حضرت فاطمه سلام الله علیها، خطاب به روحانیون فرمودند: او را بشناسید و به مردم بشناسانید تا بفهمند که این مملکت باید در فاطمیه یکپارچه غوغا بشود.
 
آیت الله عزیز الله خوشوقت

آیت الله خوشوقت بهترین زیارت این است که روبروی قبر ائمه اطهار بایستی و بگویی دیگر گناه نمی کنم
مستحبات اضافه کار است یعنی اگر مزد بیشتر می خواهی مستحبات را انجام دهید و آن چیزی که اجازه ترک آن را به ما نمی دهد مسئله واجب و حرام است چرا که ترک واجبات خطر آفرین است
 

آیت الله انصاری شیرازی چه عنایتی از این بالاتر که من به عنوان یک بچه روستایی در حوزه علمیه تدریس می‌کنم
حال و هوای کلاس بسیار معنوی و جذاب بود از خصوصیات ایشان این بود که در مسجد سلماسی یا سایر مدرَس‌ها جایی می‌نشستند که اساتیدشان می‌نشستند. در زمان تدریس، دست راستشان را کنار گوششان می‌گذاشتند و سرشان را پایین می‌انداختند، چشمهایشان را بسته و درس می‌گفتند.
 

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 6 7 صفحه بعدی >>

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 468900 | کل بازدید : 7325372 
اخبار