بيانيه مدير حوزه هاي علميه در محكوميت كشتار مسلمانان هند
سه شنبه ١٣ خرداد ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار حوزه علمیه البرز و اخبار حوزه های علمیه  


 

* دیدار طلاب جهادگر استان البرز با حضرت آیت‌الله حسینی همدانی  *

          يکشنبه ٨ ارديبهشت ١٣٩٨

 

حکومت لیبرالی عامل گسست بین روحانیت و جامعه / مسئولیت روحانیون در گام دوم انقلاب سنگین‌تر است

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان البرز و امام‌جمعه کرج، عصر امروز (یکشنبه) طلاب جهادگر استان البرز با حضور در حسینیه امام خمینی (ره) دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان، با آیت‌الله حسینی همدانی دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار آیت‌الله حسینی همدانی ضمن تأکید بر لزوم استمرار این جلسات جهت ایجاد وفاق بیشتر، بیان داشت: سیل نعمتی بود در لباس نقمت. چندی پیش آن ملعون صهیونیستی لیوان آبی را نشان داد و گفت «به خاطر یک لیوان آب، قومیت‌ها در ایران به جان هم خواهند افتاد»؛ اما به فضل پروردگار امروز تمام ایران سرسبز است.

 

وی سنت دفاع الهی را یادآور شد و اظهار داشت: تا زمانی که بتوانیم از ارزش‌هایمان دفاع کنیم و در ایمانمان استقامت داشته باشیم دفاع خدا شامل حال ما خواهد بود؛ اما اگر کوتاهی کردیم، سنت الهی دین را از ما گرفته و به دست دیگران خواهد داد.

 

امام‌جمعه کرج بابیان اینکه پیشامدها ابعاد مختلفی دارند، گفت: هر مسئله‌ای که برای قومی پیش می‌آید جهات مختلف عبرت، امتحان و تنبیه دارد اما عمده آن است که ما از این اتفاقات درس بگیریم و بهره لازم را ببریم.

 

آیت‌الله حسینی همدانی خدمت‌رسانی طلاب در کنار سایر اقشار و مردم را کار مهم و بزرگی دانست و اظهار داشت: کار مهم است چون خدای تعالی خریدار آن است لذا شاکر باشید که این عبادت فراهم شد و در ضمن اینکه تلاش می‌کنید تا به کبر و عجب مبتلا نشوید این کار نیک را کوچک نشمارید.

 

وی بابیان روایاتی از رسول خدا (ص) در باب خدمت‌رسانی به مردم که اگر خالصانه انجام شود بهشت را بر انسان واجب می‌کند تصریح کرد: هر عملی را که آنجا انجام داده‌اید بهشت را بر خود واجب کردید لذا با اظهار کردن، خرابش نکنید و برای خود نگه‌دارید.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز افزود: آنچه در مرئا و منظر خداست حسنه و زیباست. شما هم مشکلات کار را زیبا ببینید؛ که خدا از نیت و عمل شما آگاه است.

 

آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی همدانی با تأکید بر همدلی و وحدت که جزء دستورات اجتماعی است گفت: یکی از برکات وقوع سیل این بود که جایگاه روحانیت در جهت همدلی با مردم دیده و فهمیده شود.

 

وی در ادامه اظهار داشت: در گام اول انقلاب، روحانیت رهبری فکری مردم را عهده‌دار بود تا زمانی که به دست لیبرال‌ها افتاد و نتیجه آن شد که مردم از روحانیت فاصله گرفتند.

 

رئیس شورای سیاست‌گذاری حوزه‌های علمیه استان البرز حکومت لیبرالی را عامل گسست بین روحانیت و مردم عنوان کرد و گفت: روحانیتی که حامی و کنار مردم بود وقتی حاکم شد، دشمن سوءاستفاده کرده و گسست بین روحانیت و جامعه را ایجاد می‌کند. لذا تمام حرکاتش زیر ذره‌بین است و باید پاسخگو باشد.

 

آیت‌الله حسینی همدانی اظهار داشت: روحانیت در تاریخ اصیل خودش جلودار بوده و هدایت فکری مردم را بر عهده داشته است و در دفاع هشت‌ساله بیشترین شهید را در نسبت سنجی با سایر اقشار تقدیم انقلاب کرده است

 

وی ادامه داد: جفای بزرگی است که خودمان هم باور کنیم روحانیت نقشش را درست ایفا نکرده است، این سازی است که دشمن کوک کرده و نباید با آن همسو شد.

 

رئیس ستاد احیاء امربه‌معروف و نهی از منکر استان البرز تأکید کرد: روحانیت در گام اول انقلاب وظیفه‌اش را به‌درستی انجام داده است و امروز هم باید نسبت به نقشی که در گام دوم انقلاب دارد شناخت دقیق پیداکرده و توجه داشته باشد که وظیفه‌اش سنگین‌تر شده است.

 

گفتنی است در ابتدای این دیدار تعدادی طلبه جهادگر گزارشی از خدمت‌رسانی و آثار مثبت حضور روحانیت در مناطق سیل‌زده ارائه دادند.

 

همچنین دغدغه‌هایشان را در خصوص ضرورت ایجاد تشکل‌های تبلیغی و فرهنگی جهت حضور روحانیون در اردوهای جهادی و راهیان نور، احیاء وظایف متقابل حوزه و مردم و ایجاد شبکه بین مدارس استان را با نماینده ولی‌فقیه در استان البرز در میان گذاشتند.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج